Jaunumi
IMG_6039.JPG

Par meistarklasēm

2019.gada vasarā, no 29.jūlija līdz 4.augustam, Salacgrīvā, notiks X Starptautisko Salacgrīvas klasiskās mūzikas festivāls. Šī festivāla organizētājs ir Salacgrīvas klasiskās mūzikas festivāla fonds, kura dibinātājs ir festivāla idejas autors, Virtuozi Moskvi un Mocart Kvartet pirmā vijole, izcilais krievu vijolnieks un pedagogs Aleksejs Lundins. Fonds ir dibināts 2014.gada rudenī un ir pārņēmis no Salacgrīvas novada domes šī festivāla organizēšanu.

Festivāla mērķis ir parādīt klasiskās mūzikas daudzveidību –tā var skanēt tikpat brīnišķīgi kā pasaules labāko izpildītāju, gan iesācēju, gan džeza orķestra izpildījumā, tā var skanēt gan pārpildītās koncertzāles, gan brīvā dabā, gan skatuvēs uz ūdens.

7675868_orig.jpg

2.augusts - Alekseja Ļubimova koncerts

2.augusts Salacgrīvas kultūras nams

Alekseja Ļubimova koncerts

Programma:

V.A. Mocarts - Sonāte – K 36 Re Mažorā

Sonāte - K 454 Si bemol mažorā

F. Šopēns – 4 balādes  

Koncertā piedalās Aleksejs Ļubimovs un Aleksejs Lundins

Salacgrīvā šim koncertam par godu ieradīsies autentisks antīks 1889.gada salonflīģelis „Erard”, kuru 2009.gadā restaurējis viens no slavenākajiem Latvija klaviermeistariem Valdis Eglītis. Salonflīģelis  ir no privātas kolekcijas.

1_big_0.jpg

1.augusts Liepupes muiža “Mūzikas svētki”

1.augusts Liepupes muiža “Mūzikas svētki”

Programma:

A. Arenskis – Klavieru trio

K.M. Vēbers – Adagio un Allegro

P. Čaikovskis – Noktirne

P. Čaikovskis – Melodija

J. Ivanovs – Andante

F. Šūberts – Serenāde

R. Štrauss – Morgen

D. Šostakovičs – pieci skaņdarbi divām vijolēm un klavierēm

 

Koncertā piedalās – Aleksejs Lundins (vijole), Tatjana Fedosejeva (klavieres), Tamāra Goregļad (mecosoprāns), Ivars Bezprozvanovs (čells) un meistarklašu audzēkņi – Mare Malvīne Īstenā (vijole) un Jānis Rinkulis (čells), Marija Lundina (vijole)

Vecākas ziņas
Par festivālu
piano11.jpeg

IX Starptautiskais Salacgrīvas klasiskās mūzikas festivāls 

2017.gada vasarā Salacgrīvā būs jau astotais starptautiskās klasikās mūzikas festivāls. Šī festivāla organizētājs ir Salacgrīvas klasiskās mūzikas festivāla fonds, kura dibinātājs ir festivāla dibinātājs, idejas autors, Virtuozi Moskvi un Mocart Kvartet pirmā vijole, izcilais krievu vijolnieks un pedagogs Aleksejs Lundins. 
Turpinot iesāktās tradīcijas arī devītajā klasiskās mūzikas piedalīsies izcili mūziķi no Krievijas, Itālijas, Spānijas, Austrijas, Vācijas un Latvijas.

Uzzināt vairāk
Programma
Mākslinieki
Meistarklases

Meistarklases

2019.gada vasarā, no 29.jūlija līdz 4.augustam, Salacgrīvā, notiks X Starptautisko Salacgrīvas klasiskās mūzikas festivāls.

Šī festivāla organizētājs ir Salacgrīvas klasiskās mūzikas festivāla fonds, kura dibinātājs ir festivāla idejas autors, Virtuozi Moskvi un Mocart Kvartet pirmā vijole, izcilais krievu vijolnieks un pedagogs Aleksejs Lundins. Fonds ir dibināts 2014.gada rudenī un ir pārņēmis no Salacgrīvas novada domes šī festivāla organizēšanu.

Festivāla mērķis ir parādīt klasiskās mūzikas daudzveidību –tā var skanēt tikpat brīnišķīgi kā pasaules labāko izpildītāju, gan iesācēju, gan džeza orķestra izpildījumā, tā var skanēt gan pārpildītās koncertzāles, gan brīvā dabā, gan skatuvēs uz ūdens.

Dodot iespēju dalīties pieredzē un radošos meklējumos, Salacgrīvas klasiskās mūzikas festivāla laikā tiek organizētas meistarklases talantīgākajiem Latvijas mūzikas skolu bērniem un jauniešiem un ārvalstu audzēkņiem. 2019.gadā notiks meistarklase FLAUTAS spēlē meistarklasē pie izcilās pedagoģes, Maskavas valsts konservatorijas docentes Olgas Ivusheikovas, pieteikšanās līdz 10.jūnijam.

Meistarklasē var piedalīties 7 līdz 10 audzēkņi. Dalībnieku vecums no 7 – 24 gadiem. Latvijas mūzikas skolu un vidusskolu bērniem un jauniešiem dalība meistarklasēs 7 dienas – 230 euro, kas daļēji sedz dalībnieku uzturēšanās izmaksas. Ārvalstu audzēkņiem dalības maksa 7 dienas - 600,- euro. Latvijas mūzikas skolu pedagogiem dalības maksa par vienu mācību stundu 5 Euro. Deviņu gadu laikā meistarklasēs ir piedalījušies 562 Latvijas un ārvalstu mūzikas skolas audzēkņi.

Esam ļoti priecīgi, jo par Salacgrīvas klasiskās mūzikas festivāla meistarklašu patronese ir Latvijas valsts prezidenta kundze Iveta Vējone.

Klasiskās mūzikas festivāls ir kļuvis par jauku ikgadēju tradīciju, kura pulcē Salacgrīvā izcilas Eiropas, Krievijas un Latvijas klasiskās mūzikas zvaigznes. Festivāla laikā notiek klasiskās mūzikas koncerti baznīcās, brīvā dabā un kultūras namos, Salacgrīvā, Ainažos un Liepupē.

Gala, jeb festivāla noslēguma koncerts notiks Kapteiņu ostā uz ūdenī peldošās skatuves 3.augustā ar festivāla patrona Alekseja Lundina un viesmākslinieku uzstāšanos. Gala koncerta īpašā viešņa tiks paziņota jūnija beigās.

Iepriekšējos gados Festivāla atbalstītāji bija Salacgrīvas novada dome, Rietumu bankas labdarības fonds un privātie ziedotāji.

Salacgrīvas klasiskās mūzikas festivāla fondam ir sava mājaslapa - www.klasikasalacgrivafestival.lv, kas kalpo par informatīvo platformu saziņā ar bijušajiem un potenciālajiem meistarklašu dalībniekiem.

 

Dalības maksa ieskaitāma Salacgrīvas klasiskās mūzikas festivāla fonda kontā -

Salacgrīvas klasiskās mūzikas festivāla fonds,Dārza 1, Svētciems, Salacgrīvas pagasts, Salacgrīvas novads, LV – 4033, Reģ. Nr. 40008231937, A/S Citadele banka, kods PARXLV22, konts LV70PARX0016434810001

Ar norādi Dalības maksa meistarklasēs un audzēkņa uzvārds

Meistarklases noritēs Salacgrīvas bērnu mūzikas skolā. Bērnu un jauniešu izmitināšana, nakšņošana Salacgrīvas vidusskolas dienesta viesnīcā, ēdināšana trīs reizes dienā (brokastis, pusdienas, vakariņas) notiks Salacgrīvas vidusskolas kafejnīcā.

Par meistarklašu apmeklēšanu katram to dalībniekam tiks izsniegts sertifikāts.

Klasiskās mūzikas festivāls ir kļuvis par jauku ikgadēju tradīciju, kura pulcē Salacgrīvā izcilas Eiropas, Krievijas un Latvijas klasiskās mūzikas zvaigznes. Festivāls būs brīnišķīga iespēja apgūt mūzikas noslēpumus pie slaveniem mūzikas pedagogiem, dalīties pieredzē un radošajos meklējumos jaunajiem un jau slavas virsotnes sasniegušajiem mūziķiem, bet festivāla apmeklētājiem gūt baudījumu dvēselei un garam.

IX Starptautisko Salacgrīvas klasiskās mūzikas festivālu organizē Salacgrīvas klasiskās mūzikas festivāla fonds sadarbībā ar Salacgrīvas novada domi. Kontaktpersona Ilga Tiesnese – Salacgrīvas klasiskās mūzikas festivāla fonda koordinatore – t. 64071987, mob.t. +37129262996, salacgriva.klasika@gmail.com

PIETEIKUMUS – ANKETAS IESNIEGT LĪDZ 2019.GADA 10.JŪNIJAM

salacgriva.klasika@gmail.com ar norādi IX Salacgrīvas klasiskās mūzikas festivāla meistarklases 

Salacgrīvas klasiskās mūzikas festivāla fonda koordinatore Ilga Tiesnese

Uzzināt vairāk
Video
Galerijas
Vecākas galerijas
Biļešu iegāde
Kontakti

Festivāla organizatori:

Salacgrīvas klasiskās mūzikas festivāla fonds

Salacgrīvas novads, Svētciems, Dārza iela 1

64071987, 29262996

ilga.tiesnese@salacgriva.lv salacgriva.klasika@gmail.com 

Reģ.nr - 40008231937

 

Kā nokļūt:

www.salacgriva.lv

Iepazīsti Salacgrīvu:

www.visitsalacgriva.lv 

 

 

POTCPSS
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930